Codzienność

Codzienność

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Święta i Syberia

Święta na półmetku. Odpoczywam. Dużo śpię także w dzień i oglądam filmy na Zalukaj i na You tube. Obejrzałam  nowy sezon Wikingów i Gry o Tron. Wczoraj chyba jednak, choć się pilnowałam, za dużo zjadłam i nie bardzo mogłam spać w nocy. Dziś już dietka. Całe święta siedzę w domu, tak jak lubię. Wczoraj co prawda mieliśmy jechać do Darka czyli męża Krzyśka, ale z wyjazdu nic nie wyszło, bo do Darka niespodziewanie przyjechali goście i to z małym dzieckiem.  Na dodatek chłopczyk jest rozpieszczony, bardzo ruchliwy, gadatliwy i po prostu nieznośny, a to dla mnie za dużo dobrego. Oczywiście nie zgodziłam się jechać. Krzysiek się wściekł się, że jestem dzika i niedostosowana, ale został w domu. 
Dziś odpoczynku dalsza faza czyli filmy przeplatane drzemkami i może kończenie kolejnej czapki.
Wczoraj obejrzałam też film o Syberii i po raz kolejny stwierdziłam, że chciałabym tam żyć. Lasy, zwierzęta, pustka do miasta 500 km. To jest życie - prawdziwe, bez blichtru. Syberia kusiła mnie od zawsze. Kiedyś marzyłam sobie, że wybiorę się w podróż życia koleją transsyberyjską. Niestety nic z tego nie wyszło. Teraz myślę sobie, że gdybym była młodsza i nie miałabym obowiązków pojechałabym tam i zrobiła wszystko, żeby tam trochę pomieszkać, tak choć kilka miesięcy, Wiosną lub jesienią, ponieważ wtedy tam  życie jest najłatwiejsze, bo ani komarów nie ma ani 50 stopniowych mrozów. Niestety i z tych marzeń nic nie wyjdzie... Może w przyszłym życiu...W Polsce już nie ma takich miejsc. Wszędzie wsie ,,miejskie"- kolorowe domy, strzyżone trawniki, kostka, kute ogrodzenia i szybkie samochody...Brr.

https://www.youtube.com/watch?v=Whwh5VuPTtw


Zdjęcia z internetu...

8 komentarzy:

 1. Rozumiem Cię z tą Syberią. W gościach byłam i na pół roku tego typu wizyt mi starczy. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się udało bez wizyt tym razem...Nie lubię nigdzie wychodzić a juz w święta szczególnie

   Usuń
 2. i ja chciałabym uciec całkowicie od cywilizacji, ale niestety tak sie nie da....
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto spełnić to marzenie, podróż koleją transsyberyjską to niezapomniana przygoda,piękne pierwotne krajobrazy,wspaniałe krainy,energetyczne otoczenie i ludzie którzy tam żyją.( chociaż egzystencja tam niełatwa) polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może nie ma w Polsce miejsc, gdzie jest tyle do miasta, ale są miejsca, gdzie jest jeszcze dziko i naturalnie i nie ma kostki i kutych ogrodzeń, albo co gorsza betonowych. Sama w takim miejscu mieszkam, trzeba się jednak spieszyć, żeby je chronić, bo mogą szybko zniknąć...

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam