Codzienność

Codzienność

piątek, 4 czerwca 2021

piątek

 Sebastian przyjechał w środę i jest. Od razu przetkał mi umywalkę, bo Krzysiek się przy niej goli i zatyka. Tym razem ma pomalować druga sień o ile mama się nie rozmyśli, bo już tak było. Zabroniła działać. Ma też wykosić w sadzie i ogrodzie spalinówką, bo moja kosa nie zbierze. Jest tez do wybicia otwor wentylacyjny z pracowni, bo jest w niej straszna wilgoć. Trzeba rozszczelnić okna. Ma naprawić zamek do pracowni. Będzie około 10 dni. Chcę, żebyśmy też pojechali do zamku.

Dziś mam ciąć pilarką łańcuchową, bo już ja złożył i mnie nauczył. To kapitalne urządzenie. Tnie się bardzo łatwo. Mam też kosić. On moze wytnie trawę w sadzie. Chcę tez by zrobił zabezpieczenie puszki z pradem, bo Aron się nia interesuje.


Dieta się kończy i niestety nie udało mi się zejść do nadwagi. Podejrzewam, że tyle ile chciałam nie osiągnę. Trudno. Jest problem, bo organizm sie buntuje i gdy zjem pieczywo waga skacze o kilo, dwa. Teraz wyglądam tak. To około 81 kg. Do nadwagi brakuje 1,3 kg.


Ostatnie zajęcia w szkole dotyczyly bulimii i anoreksji. W ujęciu uzależnień jest ważna szczególnie bulimia, bo objawy ma podobne do uzależnienia od jedzenia. Jest jednak groźniejsza, bo osoby przejadajace sie nie rekompensuja sobie tego, a cierpiący na bulimię tak. Niektorzy zwracają, inni stosuja środki przeczyszczające, a inni bardzo duzo ćwiczą. To moze być groźne. Czasem bulimię trzeba leczyć i to niejednokrotnie u psychiatry czy w szpitalu. Czasem  anoreksja zmienia sie w bulinię. Ja po szkole mogę pomagać w uzależnieniu od jedzenia. W przypaku bulimi wskazany jest kontakt z lekarzem.

1 komentarz:

  1. Dobrze wyglądasz, może postaraj się trzymać tą wagę co masz teraz i rób wszystko, żeby jej nie przekroczyć- kreska

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam