Codzienność

Codzienność

wtorek, 1 czerwca 2021

wtorek

Od czasu drugiej oparacji guza listwy mecznej Megusia nie korzysta praktycznie z kuwety. Zostawia mi mokre niespodzianki na dywanie w pokoju dziennym, a ostatnio zdarzaja sie i inne. Koteczka kończy 14 lat i nic juz z tym prawdpodobnie nie zrobię. Gdy ja pogonię umyka do kuwety, ale sama inicjatywy nie wykazuje. Ja stresować jej nie chcę i wolę prać i pryskać płynem o intensywnym zapachu co jej specjalnie nie odstrasza. Niestety jest też problem z zapachem w mieszkaniu. Koteczka jest sprawna i zdrowa. Ma apetyt, ae zrobila się dość humorzasta. Akceptuje tylko Krzyśka. Do mnie nie przychodzi ale z nim sie pieści. Gdy inny kot u niego na kolanach siedzi, siada na oknie i rozdzierająco miauczy.
Ja w zasadzie jestem niepijąca. Lubię tylko ajerkoniak, niektóre wina typu zbojnicki grzaniec i nalewki. Czasem piję odrobinę piwa i rum do herbaty. Piję mało. Ostatnio jednak wypiłam o zgrozo 3 kieliszki nalewki z bananow. Robię ją ale do tej pory nie piłam, bo za bardzo było czuć alkohol. U mnie alkohol musi być jak sok. Zawsze nalewka stala miesiąc. Tym razem trzy, bo Krzysiek ja schował przed Sebastianem i zapomniał. Wyszła przepyszna. Teraz robi sie nalewka z pędow sosny. Czekam na polskie, slodkie truskawki  i czereśnie. U mnie będą wiśnie i moze śliwki. Czekam na czarny bez...

Nadal poluję na ptaki. Trochę zdjęć juz mam. Kiedy pojdę do lasu i nad rzekę nie wiem. Czaję się na sroki, sojki. Chcę sfotografować kaczki. :)Skończyłam jedna książkę o alkoholiźmie. To pozycja dla terapeutow. Bardzo cenna dla mnie. Mam jeszcze o piciu pod kontrolą i pozycje dla terapeutów  o terapii poznawczej. Chcę kupić o terapii poznawczo - behawioralnej i TSR. Chcę skończyć kilka kursow przydatnych do terapii uzależnień, ale  w wakacje. Gdy skończę szkolę myślę o pomocy innym, ale tylko przez telefon i internet. Chodzi mi o terapię niekonwencjonalną opartą na szkole, własnym doświadczeniu i terapiach niekonwencjonanych - Reiki, bioterapii, czakroterapii. W tym ostatnim mam juz kwaifikacje i praktykuję od lat. Można by klientom zaproponować też medytacje, afirmacje, jogę. Byłby horoskop w celu odnalezienia celu życia, który pomaga w terapii glownie osobom uzależnionym od alkohou i narkotykow. Myślę o pomocy w zakresie alkoholizmu, narkotykow, jedzenia i papierosów. To nie jest łatwe zadanie, ale i praca w charakterze doradcy ezoterycznego też nie jest latwa. Na razie sporo nauki jeszcze przede mną. Myślę o kursie psychodietetyka, terapii poznawczo-behawioranej, trenera osobistego z elementami  interwencji kryzysowej, dialogu motywacyjnego i Tsr. 

2 komentarze:

  1. Bardzo ambitne plany zawodowe, trzymam kciuki za ich realizację:), pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Z kuwetą może być taki problem że żwirek przestał jej odpowiadać, zdarza się to starszym kotom. Potrzebują czegoś bardziej miękkiego.

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam