Codzienność

Codzienność

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Plany

Nowy tydzień i nowe zadania. Miałam plewić, ale nie wiem czy dam radę z powodu pogody.  Trochę mi zimno. To co najpilniejsze w ogrodzie w zasadzie zrobiłam. Mogę poczekać na lepszą pogodę. Nie pali się przecież. Dziś może tylko sprzątnę doniczki sprzed domu i posadzę pocięte pędy porzeczek, które dostałam od koleżanki. Może też prania jakieś zrobię w końcu święta coraz bliżej.
Dziś za to popracuje nad opowiadaniami i książką dla dzieci. Planuję napisać 100 wierszyków. Mam na razie 40. Ilustracje są wykonane ołówkiem ale trzeba je pomalować. Maluję akwarelami i gwaszami. Wychodzą nawet nawet. Wyzwanie mi się strasznie spodobało i przy wierszykach dla dzieci pozostanę pewnie na dłużej. Ciekawe tylko czy wydawcę znajdę. Jeśli sama nie dam rady to może agent literacki pomoże? Zupełnie nic nie wiem na temat wydawania książeczek dla dzieci. Nigdy mnie to do tej pory nie interesowało. Dla dzieci nie pisałam i nie miałam zamiaru. Dopiero ta antologia mnie skusiła, a w zasadzie nie wiersze tylko możliwość wykonania ilustracji. Czasem dobrze podjąć rękawice, bo wyzwanie może być furtką do czegoś fajnego.
W tym roku chciałabym też napisać trochę opowiadań. Gdyby mi się je udało wydać to może zabiorę się za coś w rodzaju powieści. Pomysł mam od kilku lat ale na razie leży odłożony na bok. Kusi mnie też napisanie kryminału. Może kiedyś. Jedno z moich opowiadań mogłoby być początkiem. Pracy więc przez kilka lat mi nie zabraknie. Tym bardziej, że dwa tomiki wierszy są gotowe i trzeba wydawcę znaleźć, a następne się piszą.
Mam też zamiar skończyć trzy kursy - grafiki, dziennikarski i fotografii o ile czas będę miała i się nie rozmyślę. Oczywiście nie na raz...To już będzie chyba wszystko o ile coś nowego mi do głowy nie wpadnie...Może bajki dla dzieci np.? To nawet prawdopodobne, bo co roku Biedronka organizuje konkurs, w którym jest gigantyczna nagroda. Kusi mnie to oczywiście a jakże... Jakbym wygrała tobym wreszcie remont domu zrobiła...Taki solidny...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam