Codzienność

Codzienność

środa, 5 marca 2014

Tarot i kolczyki

Od kilku dni coś mnie wzięło i zabrałam się na poważnie za tarota. Tak sobie myślę, że powinnam częściej wróżyć i to pełną talią, a nie tylko wielkimi Arkanami. Mam też zamiar poznać inne talie nie tylko Tarota Marsylskiego. Wróżę już od 30 lat, ale nigdy się za wróżkę nie uważałam. Za astrologa i terapeutę owszem, ale nie za wróżkę. Teraz bardziej zaczęły mnie kusić karty. Kupiłam aż dwie talie i książki w tym cudną talię tarota anielskiego. Te karty będą moimi ulubionymi, bo są piękne, magiczne i przyjazne. Są też pozbawione negatywizmu normalnych kart i nie występują w talii najbardziej złowieszcze karty między innymi śmierć i wieża. Już się nie mogę na nie doczekać. Teraz codziennie medytują z kartami tymi co mam. Robię też Reiki z intencją zżycia się z kartami. Jaki będzie efekt trudno przewidzieć. Na razie z nauką mam raczej problemy, bo karty poza Wielkimi Arkanami nie chcą do mnie mówić. Inna sprawa, że Tarot Marsylski to talia trudna, bo karty Małych Arkan nie przedstawiają obrazków, które pobudzają wyobraźnię. Trudno je więc zrozumieć, a wykucie na pamięć nic nie da. Trzeba z nimi nawiązać więź intuicyjną i już...
Wczoraj skończyłam kolczyki, a następne już czekają. Kolory na zdjęciach oczywiście są inne niż w naturze. Nie wyszedł ani fiolet, ani butelkowa zieleń, ani brzoskwiniowy. Tylko te pierwsze szafirowe wyglądają prawie tak samo jak w rzeczywistości, ale tylko prawie.


6 komentarzy:

 1. Wierzę że uda się Tobie nawiązać więz z kartami i będziesz świetną wróżbitką.Piękne kolczyki,szczególnie zachwyciłam się tymi brzoskwiniowymi.Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację co do nawiązania tej więzi, nie każdemu jest to dane, ale może to i dobrze?
  Bardzo ładne są te karty anielskie, mają fajne kolory. Powodzenia, Agato w dogadywaniu sie z nimi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Koleżankę po fachu ;) przed Tobą sporo pracy ale masz wszelkie predyspozycje. Rzeczywiście powinnaś mieć talię w której małe arkana mają pełne szczegółów obrazki i bogatą symbolikę,powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamówiłam karty Rider Waite podobno są dobre dla początkujących...

   Usuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam