Codzienność

Codzienność

środa, 21 września 2016

środa

Niedawno czyściłam kominy na dole. Z tego od centralnego Krzysiek wyniósł 3 wiadra pyłów i osadów. Jak się miało palić i nie kopcić. Straszny musi być teraz opał skoro tyle dziadostwa w kominach zostaje. Chętnie bym paliła drewnem, ale skąd go brać taniej? No i takiego ciepła by mi chyba nie dało. Choć kto wie? Oba moje piece są przystosowane do palenia w nich i węglem i drewnem. 
Dziś wstałam wcześniej, żeby z pisaniem na portalu wyrobić się przed południem. Po południu może pomyślę o jakimś opowiadaniu. Trzeba by zacząć ćwiczyć pisanie skoro chciałabym kiedyś pisać do miesięczników kobiecych. Łatwo mi to nie przyjdzie, bo tematyka dla mnie trudna. Wolę pisać kryminały. Chociaż takie o miłości mogłabym chyba pisać. Te z życia to trudniejszy orzech do zgryzienia. No i mnie się lepiej pisze w trzeciej osobie, a w tym wypadku muszą być pisane w formie wspomnień. 
Od kilku dni zapomniałam o nauce, a kurs tarota jeszcze nie przerobiony. Powinnam dziś zabrać się za kolejny zeszyt. Powinnam też ćwiczyć skojarzenia. One są niesłychanie ważne jeśli chodzi o naukę wróżenia. Skojarzenia to praca prawej półkuli mózgu. Powinny napływać lawinowo. Mnie to ostatnio szło coraz lepiej. Cieszy mnie ten postęp.

A na koniec tekst o fundacji, która warto wesprzeć....


Główną misją naszej Fundacji jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Dążymy do edukacji jak największej liczby osób, bo wierzymy w to, że oprócz doraźnej pomocy czworonogom naszą powinnością jest także zwracanie uwagi na ich problemy i wskazywanie rozwiązań.

Cele, które przed sobą postawiliśmy, to m.in. propagowanie humanitarnego traktowania zwierząt domowych i wolno żyjących, przeciwdziałanie stosowaniu wobec nich przemocy, niesienie pomocy, wspieranie i systematyczna współpraca ze schroniskami i organizacjami, działanie na rzecz regulacji populacji czworonogów i zwalczania ich bezdomności, a także edukacja propagująca kształtowanie właściwych relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.

Swoją misję realizujemy m.in. poprzez tworzenie kampanii i projektów wspierających czworonogi z całej Polski, interweniowanie w przypadkach znęcania się nad nimi, leczenie ich i pomoc w poszukiwaniu dla nich nowych opiekunów.


Co robimy?

dlaSchroniska.pl to projekt, który przez cały rok wspiera prawie 60 schronisk dla bezdomnych zwierząt i organizacji z całej Polski. Pod opieką mamy ponad 2600 potrzebujących psów, kotów, jeży, świnek morskich i królików. Dzięki platformie www.dlaSchroniska.pl internauci do końca 2015 r. ufundowali im dary już o łącznej wartości ponad miliona złotych! Kwota ta cały czas rośnie, a swoją cegiełkę może dołożyć każdy.

Jak to działa?

Wchodząc na stronę www.dlaSchroniska.pl wybierasz schronisko lub fundację, a następnie decydujesz, który zwierzak otrzyma Twoje wsparcie. Wskazujesz produkty, które chcesz kupić i płacisz przelewem internetowym lub tradycyjnym. Nie płacisz za wysyłkę, bo to my zapewniamy dostawę zakupionych produktów do wybranej przez Ciebie placówki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam