Codzienność

Codzienność

sobota, 12 sierpnia 2017

sobota

Dziś wstałam trochę później, bo w końcu jest weekend. Nie mam jednak zamiaru odpoczywać. Dziś mam robienie przetworów. Myślę o leczo z pieczarkami. Jeszcze z pieczarkami nie robiłam na zimę. Teraz chcę zrobić sześć słoiczków na próbę. Jutro chyba zrobię kolejne fasolki szparagowe. Wczoraj zrobiłam nalewkę z brzoskwiń.
Po południu będę chyba pisać opowiadanie. Od kilku dni piszę teksty na portal z drzewami. Czy dostanę pieniądze za nie tak całkiem pewna nie jestem, bo babka dla której piszę ostatnio rok się nie odzywała. Nie za wszystkie teksty mi poza tym zapłaciła. Dałam jej jednak jeszcze raz kredyt zaufania, bo tematyka mi pasuje, a portal ma potencjał. Czekam poza tym na kontakt od klienta, który jest zainteresowany horoskopami tygodniowymi. Doszliśmy już do porozumienia odnośnie ceny i klient był zadowolony. Zobaczymy co dalej. Oprócz tego mam do wykonania rytuał na pieniądze dla kobiety z portalu z wróżbami. Rytuał trudny nie jest i zioła do niego mam. Trzeba go jednak wykonywać przez siedem dni i dlatego jest pracochłonny.

Proza życia tak mnie ostatnio dopadła, że nie mam parcia na działania artystyczne. Dużo wody upłynęło odkąd malowałam, robiłam kartki. Od decu też ostatnio trzymam się z daleka. Powinnam coś działać. Czekają prezenty dla mamy, poduszka. Kupiłam też już pastele olejne do malowania na tkaninie. Mam zamiar podziałać i stworzyć dwie poduszki dla siebie i jedną dla mamy. Czeka haft. Kiedy podziałam nie wiem, bo jeszcze trochę pracy w domu i koło domu mnie czeka. No i przetwory też jeszcze nie wszystkie zrobione.

4 komentarze:

  1. W jaki sposób robisz nalewkę z brzoskwin? Kroisz owoce, obierasz je? Chętnie bym zrobiła, bo mam w tym roku swoje. Miłego weekendu, Lucyna

    OdpowiedzUsuń
  2. W jaki sposób robisz nalewkę z brzoskwin? Kroisz owoce, obierasz je? Chętnie bym zrobiła, bo mam w tym roku swoje. Miłego weekendu, Lucyna

    OdpowiedzUsuń
  3. kroję, daję cukier i zalewam wódką

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam