Codzienność

Codzienność

wtorek, 28 maja 2019

wtorek

Od wczoraj znowu pracuje na dworze. Plewię rabatki. Na pierwszy ogień poszła grządka z ziołami. Musiał mi pomóc Krzysiek, bo rozpanoszyły sie na niej jeżyny. Zioła pięknie rosna i codziennie teraz zrywam je do potraw. Najładniejszy jest tymianek, estragon i oregano. Mam też siedmiolatkę, ale jest licha. Wsadziłam dymkę na piórka. Mam kilka długich donic, bo Krzysiek kupił 25 dkg zamiast 5. Wczoraj posadziłam pelargonie. Dziś chcę wyplewić dwie grządki na ulicy, a jutro kolejną o ile nie będze deszczu. Powinnam zerwać pokrzywę. Wolę pokrzywę zerwać i wysuszyć niż kupić, bo podobno zrywana jest bardziej skuteczna. 

Dziś Krzysiek jedzie do miasta wysłać mi partię krzyżówek. Ułożyłam 20 zadań. Ciekawe ile przejdzie. Potrzebuję pieniądzy na sukulenty. Chcę też kupić jeszcze dwa zimnolubne kwiatki. Myślę o szeflerze i aralii. Trzeba by kupić papirus dla kotów. Daję im zimą po trochu. Bardzo lubią. Sukulentów chcę kupić z 4-5. Postawię je na parapecie w kuchni. Zimą nie będę podlewać. Moze przetrwają. Kupiłam rozmaryn w doniczce. Niestety w ciągu 2 dni zczerniał. Przyciełam go i czekam czy puści od korzenia. Coś nie mogę przechować ziół w domu. Nastychmiast się niszczą. Chciałabym mieć rozmaryn i laur, może bazylię.

W najblizszym czasie trzeba wyplewić pod orzechem, bo chcę kupić funkie. Te które kupiłam w zeszłym roku podgryzły ślimaki. Mimo to rośliny w tym roku pokazały się i oczy cieszą. Liczę, że się rozrosną. Chcę jeszcze inne kupić, bo rabatka dość długa. Kuszą mnie też żurawki.


A na koniec zdjęcia z niedzielnego spaceru. Sprawił mi przyjemność. Wróciłam z bukietem i kłaczami cytrynowo-białych irysów. Od razu je posadziłam. U mnie ogród ma być wiejski, a nie same iglaki i nisko strzyżony trawnik...


8 komentarzy:

 1. Wiesz co, Ty lalka jesteś, a ciągle o jakiejś diecie gadasz:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pod orzechem zazwyczaj marnie rosną inne rośliny, są jednak takie, które ponoć dają radę, wrzuć w wyszukiwarkę hasło rabata pod orzechem i poczytaj podpowiedzi, żeby praca nie poszła na marne. Zioła w domu źle się przechowują, lepiej zrobić im miejsce na dworze czy choćby na słonecznym parapecie zewnętrznym, natomiast zimą raczej trzeba kupować na bieżąco, w skrzynkach w domu poza szczypiorem i pietruszką mało co chce rosnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fasola mi urośnie i koleżance śmiga kabaczek...

   Usuń
 3. Na pewno irysy rozkwitną i będą piękne w Twoim ogrodzie! Pozdrawiam cieplutko i zostaję tu na dłużej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. herbata z pokrzywy będzie? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam