Codzienność

Codzienność

środa, 19 lipca 2017

środa

Wczoraj był dość ciężki dzień. Wstałam bardzo wcześnie, bo miał przyjechać fachowiec do piecokuchni. Przyjechał tuż po siódmej i zabrał się od razu za robotę. Wszystko przebiegło dość sprawnie, bo kuchnia jest identyczna jak ta stara. Trochę było tylko problemu z przenoszeniem. Kuchnia waży 180 kg, a on nie miał nikogo do pomocy. Skończył podpinać o 14. Sprawdzić mogę dopiero za kilka dni, bo musi zaprawa koło komina wyschnąć. Przy okazji rozkraczyła się jedna szafka kuchenna i dobrze, bo Krzysiek wreszcie uznał, że nowe szafki trzeba kupić. Zrobię to jesienią. Mam już wybrane. Będą drewniane z sosny. Myślę o kolorze olchy. Dodatki typu półeczki i krzesła chcę białe. Do tego będzie kolorowy lambrekin i chodnik - pasiak. Kusi mnie wyłożenie koło zlewu cegłą, ale nie wiem czy to zrealizuję. Kuchnia ma być swojska, przytulna i w nie wyszukanym stylu a raczej w stylu sprzęganym skłaniającym się ku stylowi rustykalnemu. Ma być skromnie, praktycznie i tanio.
Wczoraj znalazłam sobie nowy portal z wróżbami. Wysłałam ofertę i zostałam przyjęta. Nie wiem tylko jak długo się utrzymam, bo jest limit zarobków. Jeśli się nie zarobi to zrywają umowę. Nowością na portalu jest to, że doradzam też na telefon. Do tej pory świadczyłam jedynie usługi pisane. Problem mam z Krzyśkiem, bo się nie kontroluje i może np. w czasie gdy będę wróżyć zacząć kląć i co wtedy? Rozsądne by było żebym była uchwytna na telefonie tylko wtedy gdy śpi albo jest w pracy. Tylko czy wtedy zarobię tyle ile muszę?
Dziś od rana pilnie pracuję. Posprzątałam też w spiżarni. Tak dużo tego nie było, bo w spiżarni sprzątałam stosunkowo niedawno. Jutro porządków dalsza część. Została tylko szafa w sypialni i sienie od strony podwórka- składowisko rupieci. Z tym się muszę wyrobić do 2 sierpnia, bo wtedy przyjeżdża do mnie gość :) i co innego będzie do roboty...


2 komentarze:

  1. My ciągle przed odnawianiem kuchni, nie chce mi się :/
    Więc podziwiam Ciebie :)
    A zdjęcie skradło moje serce, jest cudne :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię kuchnie w stylu wiejskim. :) Bardzo podoba mi się zdjęcie. Jest przepiękne. :)

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam