Codzienność

Codzienność

środa, 19 czerwca 2019

środa i dalsze prace

Wczoraj S przejrzał rynny z których kapie. Nie wchodzil na dach, ale z tego co widział chyba puściły uszczelki i trzeba to poprawić. Chce kupić silikon i uszczelnić. Pewny będzie gdy zobaczy jak sie leje. Do tego potrzebny jest deszcz. Poprawi wszystko w sierpniu. Wtedy wejdzie na dach i zrobi co trzeba.
Przejrzał też drzewa do wycięcia. Jest tego sporo w tym kilka suchych grubszych drzew. Gdy je potnie, opał będzie chyba na co najmniej miesiąc. W tym roku będę miała czym palić. Jest i drewno i węgiel.
Wczoraj S posiał trawę. Trzeba było uzupelnić ja na miejscu na którym pracowała koparka podczas kładzenia wodociągu. Teraz trzeba ja podlewać i czekać na efekty. Posiane bylo gęsto i oby ptaki nasion nie wybraly. To mieszanka trawy z niska koniczyną. Ponoć fajna na wiejskie trawniki.

Z drewutnią w której ma być kurnik jest problem. Szopa jest do powaznego remontu, albo do rozbiórki. Chyba kupię domek narzędziowy, S go ociepli i będzie kurnik. Jutro S obejrzy go dokladnie i zadecyduje co dalej. Sypie się też siatka pomiędzy podwórkiem, a ogrodem. Trzeba będzie chyba kupić i zamontować nową.


A na koniec trochę wiejskich zdjęć z mojego podworka. Siano już prawie wysuszone. Następne koszenie będzie chyba pod koniec sierpnia. Dwa koszenia w sezonie to dość.


4 komentarze:

  1. Robota wre u Was . Pomysł z domkiem narzędziowym jest świetny. Pozdrawiam serdecznie 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta trawka z koniczynką powinna być super, pracujecie mocno, na pewno efekty będą świetne :D Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wtrącę się- te domki narzędziowe czy jak je zwać, które sklepy budowlane oferują są z papieru i zapałek chyba produkowane. Cienki, niezaprawione drewno, huśta się na wszystkie strony. Wiem, bo próbowałem- skończyło się na własnej budowie, gdzie wykorzystałem.. deski z palet.

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam