Codzienność

Codzienność

wtorek, 11 grudnia 2018

Wtorek

Znowu kusi mnie tablet graficzny z wyświetlaczem. Spotkałam w internecie w rozsądnej cenie i chyba w przyszłym roku kupię. Mogłabym łatwiej rysować. Kuszą mnie ilustracje ale zawodowo sie tym zająć nie zamierzam, bo to strasznie fajne ale żmudne zajęcie. Ilustracja powstaje dość długo, a ceny za nie na Oferii nie sa zawrotne i konkurencja olbrzymia. Zastanawiam sie czy ktoś jeszcze robi ilustracje metoda tradycyjną. To chyba metoda szybsza.
Na razie bawię sie Corelem i produkuję takie maleństwa...


Od kilku dni szukam w internecie kursu dziennikarstwa internetowego. No i nie znalazłam. Znalazłam kurs redagowanie tekstów internetowych oraz prasowych. Moze byc interesujący ale jest podejrzanie tani. Niby piszę od lat ale wiedzy nigdy dość. Są jeszcze kursy webwritingu i dla copywriterow, ale obawiam się, że ucza pisania precli, ogłoszeń do katalogów i tekstów do sklepów internetowych. Mnie teksty tego typu nie bardzo interesują. Dość nudne raczej dla mnie i słabo płatne te precle. Jeśli chodzi o dodawanie produktów to sie za to nie biorę, bo strasznie duzo pracy z tym jest. Trzeba pisać szybko i po całych dniach tak by te np. 1000 tekstów przerobić. To nie dla mnie. Wolę teksty blogowe, na strony, newsy, felietony i to chętnie piszę. Piszę nie dłużej  niż 2-3 godziny dziennie, a troche zobowiązań juz mam. 

Dziś popołudniu będę może kończyć obraz. To pejzaż- akryle. To będzie drugie podejście i obraz wyglada nieźle. Moze też będzie grafika albo kartki. Zobaczymy jak się wyrobię.

Jutro jedziemy do weterynarza z Megusią i Pikusiem. Pikuś będzie szczepiony i będą obcinane pazury. Megusia ma chyba raka sutka. Mamy ja przygotować do operacji. Strasznie sie martwięi nie chcę nawet o tym myślęć. Megusia ma 12 lat i oby przezyła. To cudowna, spokojna i delikatna koteczka. Ktoś ją wyrzuciłpod naszym domem gdy była maleńka.

3 komentarze:

  1. Może nie będzie z Megusią tak źle. Operacja konieczna ale nie wszystkie nowotwory są złośliwe. Trzymaj się. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też trzymam kciuki za Megusię!!! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam