Codzienność

Codzienność

środa, 25 września 2019

środa

Już kalendarzowa jesień, ale liście jeszcze zielone. Czekam aż zacznie je jesień malować i wyjdę w plener z aparatem by ta magie uchwycić. W okolicy rosna dęby, brzozy. Brakuje niestety klonów i bukow, a one sa szczególnie piękne jesienią. Co roku robię zdjęcia. U mnie na podwórku ślicznie przebarwia się sumak i winobluszcz. Chciałabym zerwać gałęzie świerku z szyszkami, ale nie wiem czy znajdę. Lubie mieć je powieszone na ścianie. Moze w tym roku kupię wianki na drzwi. Kusi mnie jeden z szyszek i jeden z kwiatów.

Dziś może zadzwonię do przychodni, żeby się umówić z Majusią na sterylizację. Jest drobniutka, ale narkoza będzie wziewna. W przyszłym roku o ile sie uda może jeszcze wysterylizuję Czarnusię. Jej by tez trzeba było zrobić porządek z ząbkami. Nie wiem czy się uda, bo jest prawie dzika. Zostala by jeszcze Megusia i Suzi. Megusia jest juz w bardzo zaawansowanym wieku i to by moglo byc zbyt duże ryzyko, a Suzi jest zbyt dzika, żeby ja złapać. Kocurki sa wykastrowane wszystkie.

Już wszystkie remonty na ten rok skończone. Teraz zostały tylko kominy u mamy, ale to jej działka i ja w to nie wchodzę. W najbliższych dniach skończymy porządki w domu i wyjdziemy z robotą na dwór. Zejdzie kilka dni, bo robię po pół godziny dziennie. Dobrze, że pogoda sprzyja. Wygladam końca.


A na koniec przepis i wiersz za który zdobyłam II miejsce. 
Gotuję ta potrawę od jakiegoś czasu. Pierwszy raz nie korzystałam z przepisu gotowego i wrzuciłam do garnka co miałam. Wyszło smaczne. Teraz wracam...

Fasola mung z grzybami

fasola mung
pieczarki
tarta marchew
cebula
oliwa z oliwek
śmietana
tymianek
sol
pieprz

Fasolę, marchew, rozdrobnione pieczarki i cebulę zalac wodą i gotować do miekkości fasoli. Dodać przyprawy, oliwę i na koniec śmietanę. Gdyby wyszlo za rzadkie mozna zagęścić makaronem.


Dobro i złonie zawsze krzyczą
po przeciwnej stronie
czasem dobro bramowane złem
głaszcze to serce któremu sprzyja
krzywdząc inne jakby przy okazji
czasem  zło kąpie się w słońcu
a mordercy się uśmiechają
dobro i zło
 kroczą w jednym szeregu
to brodzą w świetle to w mroku
a anioły i złoczyńcy
podają sobie dłonie

6 komentarzy:

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam