Codzienność

Codzienność

poniedziałek, 26 maja 2014

To i owo, bułki i leniwy mąż...

No i nowy tydzień się zaczął. Czas się zabrać za pracę, a że pogoda odpowiednia to praca będzie głównie na dworze. Będzie plewienie pod pomidory i pod zioła. Będzie wsadzanie ziół z doniczek do gruntu. Czas też zabrać się za przerabianie koniczyny, bzu czarnego i pędów świerka. Z koniczyny chcę zrobić syrop. Będzie jak znalazł zimą do kawy. Czarny bez i z moich potężnych krzaków i z krzaka koleżanki pójdzie na kilka butelek nalewek i syropy. Świerk przeznaczę na nalewkę. Jest podobna w smaku do tej z pędów sosny. Ma również podobne działanie. Krzysiek też nie będzie leżał na urlopie, bo czeka go koszenie. Lubię ostatnio wyjść na dwór i trochę podziałać. Cieszy mnie słońce i lekki wiatr. Zachwycają mnie rośliny nie tylko kwiaty czy zioła, ale i bujnie rosnące warzywa i nawet ziele nazywane chwastami. Radość mi sprawia śpiew ptaków. Czas chyba pomyśleć o jakimś kącie wypoczynkowym na podwórku. Przydałaby się wygodna ławka albo kanapa bujana. Może...

Wczoraj było pieczenie kiełbasek na patykach, a przy okazji Krzysiek wydobył z czeluści garażu naszą beczkę do wędzenia. beczka jest nowiutka i jeszcze nie wypróbowana. Ciekawa jestem jak się w niej wędliny będą wędzić i czy sobie z tą wędzarnią poradzę. Kiedyś wędziłam boczki i schaby, ale w wędzarni murowano- drewnianej. Wszystko się wtedy udało i miałam niezłą frajdę. Teraz pewna nie jestem, bo to w końcu tylko urządzenie zastępcze, a nie wędzarnia z prawdziwego zdarzenia. 
Wczoraj piekłam też bułki z ziołami i otrębami. Wyszły rewelacyjne jak nigdy, bo dodałam trochę świeżego rozmarynu. Następne będą z cząbrem i tymiankiem...Kusi mnie chleb razowy, ale nie mogę nigdzie mąki dostać...A na koniec Mruczek i Megusia na kolanach mojego męża, który zamiast się zabrać za pożyteczną robotę typu np. koszenie ma obsesje na punkcie krzyżówek i czytania. Krzyczę i gderam, ale bez skutku, bo i tak robi swoje...7 komentarzy:

 1. Mąkę razową kupisz w supermarkecie Tesco za ok 3,50 zł. Miłej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bułeczki wyglądają rewelacyjnie !! Nie dziwię się że Twój mąż tak zasiedział się w fotelu , ma doborowe towarzystwo. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy ma jakąś obsesję, ta nie jest najgorsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrą mąkę kupisz np tu: http://e-maka.pl/sklep/8-o-mace-i-zakwasie
  A wędzenie w beczce tez daje bardzo dobre rezultaty. Wypróbowalismy.
  Pozdrowienia-)))
  Asia

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam