Codzienność

Codzienność

sobota, 25 czerwca 2016

Nie ma to jak pobudka wczesnym rankiem...

Dziś wstałam bardzo wcześnie, bo wczoraj o 23:30 dowiedziałam się przypadkiem, że zostałam wybrana do napisania 5 tekstów o stomatologii. Teksty miały być dobrze napisane typu artykuł. Termin dwa dni, z tym że czas już biegł, bo nie dostałam na skrzynkę powiadomienia, że zlecenie otrzymałam. Musiałam się sprężyć. Dobrze, że o medycynie pisze mi się łatwo. Napisałam więc teksty od ręki i teraz czekam na pieniądze, bo moderator na portalu już je zaakceptował. Teraz jeszcze kandyduję do dwóch zleceń. Jedno z turystyki i jedno z motoryzacji. Też artykuły. Innych zresztą nie piszę, bo się nie opłaca... Na tym portalu to zaledwie 1,20 zł za 1000 znaków.

Akwarium wreszcie zrobione. Nie obyło się bez problemów. Mianowicie przez awarię wody wcześniej woda z kranu leciała żółta. Adrian napełnił część akwarium i musiał z powrotem wylewać. W poniedziałek jadę do miasta. Chcę kupić filtr i jakieś rybki. Rośliny naturalne i sztuczne kupię w internecie. Może też kupię w internecie rybki, bo znalazłam sklep w którym jest bardzo duży wybór. Tylko jak te biedactwa poczta dostarczy? Czy żywe dotrą?
Pogoda mnie trochę męczy. Nie lubię upału, bo się pocę. Dziś rano zapowiadało się fajnie. Już myślałam, że upały minęły. Padał nawet deszcz. Teraz jest 35 stopni. Koty piją litry wody i leżą powyciągane na całą długość. Jak ja to lato przeżyję. Chyba wcale z domu nie będę wychodzić. W domu jest 25 stopni to można przeżyć.
Nadal piszę wiersze o miłości i haiku...Nadal działam robótkowo...

grzmot za grzmotem

w kałuży wirują

płatki róży

burza z deszczem
w potokach wody pod bzem
para wróbli

burza w odwrocie
w kałuży przegląda się
kępka nagietków
 

kępa dziurawca

zaskroniec na ścieżce

umyka w cień

gałązka mięty
resztka zapachu jeszcze
na mojej dłoni

cząber w doniczce
w cieniu krzaczka ślimak
znaczy śladczerwień róż
w cieniu pod krzakami
przyczajony kot

róże w deszczu
płatki jeden za drugim
lądują w błocie

staw w parku
w odbiciu krzaka róży
pyszczek ryby
 4 komentarze:

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam