Codzienność

Codzienność

sobota, 27 stycznia 2018

domowa medycyna, koty i zakupy

Po głęboko skaleczonym palcu pozostała blizna. Jest dość duża, bo rana była głęboka ale bez szwów się obyło. Długo mnie ten palec bolał i musiałam trochę skóry obciąć, bo wszystko wisiało. Czym dezynfekowałam na forum się nie przyznam. To stary sposób i pewnie wiele osób go zna tylko niewiele się przyznaje, że go stosuje. Ja tam w leczeniu jestem za sposobami domowymi i medycyną naturalną. Klasyczna medycyna powinna być w zasadzie jedynie do ratowania życia i tych naprawdę poważnych przypadłości. Kiedyś wszyscy z drobnymi problemami leczyli się w domu albo szli do babki. Teraz z pierdołą od razu do lekarza, a później narzekanie, że kolejki w przychodniach.

Ostatnio Suzi moja dzika koteczka zaczęła czasem przychodzić na kanapę gdy na niej leżę. Wczoraj leżała tuż obok mnie. Zaszczyt ten spotkał mnie po prawie 6 latach. Suzi jest u mnie od małej kotusi. Próbowałam ją oswoić ale bez efektu. Niby nie gryzie, nie drapie ale złapać się ani pogłaskać nie pozwoli. Chyba, że przy jedzeniu. Złapana na ręce bardzo się boi więc tego stresu jej oszczędzam, bo mam inne miziaki. Ona żyje sobie spokojnie gdzieś na uboczu  i tak sobie życie przeżyje. Podobnie jest z jej siostrą Czarnusią. Ona też jest dzika i kontaktu z ludźmi nie lubi ale nauczyła się jednak na kanapie leżeć. Czasem nawet leży mi na nogach ale bliżej stóp, żebym pogłaskać jej nie mogła.

Mój Krzysiek jest jak dziecko albo zniedołężniały staruszek czasem i trzeba go pilnować. Powinien brać trzy leki psychotropowe w tym jeden po którym chce się spać tylko 1/2 tabletki. On brał po całej i był półprzytomny. Tabletki schowałam i podawałam po pół tabletki wieczorem. To dobrze funkcjonowało przez kilka dni. Niestety ostatnio dobrał się do tabletek zamkniętych, zapasowych i w efekcie brał po 1 1/2 tabletki. Zorientowałam się gdy zaczął nieskładnie mówić i usypiać na siedząco. Musiałam mu wszystkie leki schować...Czasem mnie ta odpowiedzialność strasznie męczy:(

Taką matę kupiłam kotom. Zainteresowanie jest spore. W robocie były pazury i zęby. Jest kolejka i odganianie. Ciekawe jak długo je to będzie bawić...6 komentarzy:

 1. Jeśli to jest to, czego się domyślam, to przybij piątkę z moją mamą:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mata będzie je bawić długo, bo coś drapać chyba muszą :-)
  Julek ma taką podobną drapaczkę i uzywa jej na szczeście :-)
  Trochę za dużo tych tabletek , to się chyba wyspał za wszystkie czasy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Suzi dojrzała do towarzystwa, nie wiedziałam, że masz takie obowiązki z panem Krzysztofem :) Nie dobrze... o macie nie słyszałam. Zdrówka życzę :D

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam