Codzienność

Codzienność

środa, 17 października 2018

środa

Przyszedł mi wrzos o złotych listkach. Na razie stoi w kuchni, bo chcę się nim nacieszyć. Mam dylemat czy kupić następne roślinki. Podobno trzeba je przykrywać na zimę, a ja nie bardzo mam czym. Jednak bardzo wrzosy i wrzośce lubię. Chyba je więc kupię. Są też odmiany bardziej odporne tylko jak je znaleźć?
Przyszły mi drzewka.To grusza klapsa i jabłoń James grieve.To stare odmiany. Zaletą jest odporność. Drzewka nie muszą być pryskane. Klapsy rosły u mnie dwie. Obie zostały wycięte. Jedna nie owocowała i miała raka, a drugą zniszczyła wichura. Lubię tą odmianę grusz. Owoce są bardzo smaczne, deserowe. Jeśli się zerwie owoce trochę mniej dojrzałe, mozna przeznaczyć je na przetwory. Świetne są z nich kompoty i dżemy. 
Jeśli chodzi o jabłoń to James grieve chyba rośnie u mnie od zawsze. Pewna jednak nie jestem. Rośnie jabłonka, owocuje jeszcze trochę ale nazwy nikt juz nie zna, bo drzewo stare. Z opisu może to być właśnie James grieve. Lubię te jabłka, bo są kruche i kwaskowate. Oby te nowe takie właśnie były. Mam jeszcze młodą jabłonkę spartan i papierówkę. Jeszcze nie owocują.

Ostatnio miałam problem z Pikusiem. Krzysiek wyszedł z nim na podwórko jak zawsze i niestety tym razem mu Pikuś uciekł. Wyleciał na ulicę pod bramą i o mało nie wpadł pod samochód i o mało nie pogryzł się z psem sasiada. Krzysiek wybiegł za nim ale Pikuś go nie słuchał. On krzyczał, a Pikuś swoje. Musiał go odciągnąć za obrożę. Pikuś był wściekły i szczerzył zęby. Już na podwórko przez to nie wyjdzie. Będzie tylko wychodził do ogródka przed dom. Tak będzie lepiej.Kiedyś chciałam kupić robot kuchenny. Teraz myśle raczej o maszynce do rozdrabniania warzyw. Chcę mieć coś łatwiejszego w obsłudze i praktyczniejszego od tarki. Z tarka nie daję rady, a Krzysiek nie zawsze jest w domu, by mi warzywa ścierać. Ja jako prawie wegetarianka warzyw jem dużo. Do zup dodaję tylko starte, bo szybciej są gotowe. Maszynkę chcę kupić elektryczną. Oczywiście muszę na nia sama zarobić, bo Krzysiek zakup uważa za zbędny.

2 komentarze:

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam