Codzienność

Codzienność

poniedziałek, 28 października 2019

poniedziałek


Dziś ciężki dzień, bo mam wyjazd i to na dłuzej. Muszę byc z Krzyskiem u lekarza. Musimy załatwić wniosek na rentę. Chce się starać o rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. On teraz ma problem z przyjęciem się do pracy. Nie nadaje sie do pracy na każdym stanowisku. Moze pracować tylko w zakładach pracy chronionej. Moze wykonywać tylko proste prace typu sprzatania. Nie nadaje sie do pracy z ludźmi, bo jest niekomunikatywny. Liczymy na to, ze renta będzie choć trochę większa. Po wyjściu od lekarza ja idę na zajęcia z malarstwa, a Krzysiek na ryneczek po zakupy warzyw. Po powrocie będzie joga. Tak znowu ćwiczę.

Zbliża się listopad. Moze być ciężki jeśli chodzi o finanse. Jeśli chodzi o zarobki jeszcze do swojej normy nie dobiłam. Mam trochę planów. Chcę zrobić kurs czakroterapii i moze inteligencji emocjonalnej albo II stopień chirurgii fantomowej. Na I stopień czekam, bo już wykupiłam. Teraz sie intensywnie uczę. Nauka mi idzie poza kursem psychologii. Z tym mam problem, bo grzebanie w emocjach mnie trochę denerwuje. Ja jestem zdania, ze to co bylo już było. Wpływu na to nie mam, bo to przeszłość i nie lubię sobie złych momentów z życia przypominać. Stawiam grubą krechę. Liczy się teraźniejszość i przyszłość.

W najblizszym czasie chyba będzie znowu trzeba zrobić konchowanie uszu. Robię co jakiś czas, bo uszy mi sie przytykają, a na płukanie nie chcę iść. Mnie to, że nie dosłyszę czasami nie przeszkadza. Problem maja moi bliscy, bo muszą krzyczeć. Strasznie sie denerwują.Jesienny poranek nad jeziorem

zanurzam się w ciszy
tylko głos perkoza jeszcze wibruje
wiatr tarmosi brunatne trawy
mgła faluje miękko
to czepia się szuwarów to tuli do stóp
jezioro falując szarością przeciera oczy
liście w odcieniach złota żeglują leniwie
krok za krokiem nasiąkam wilgocią
i nostalgią


4 komentarze:

  1. Ja też skupiam się na tym co teraz i co dalej. Nie wspominam starych wydarzeń zwłaszcza tych nieprzyjemnych . Piękny wiersz . Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecisz jakiś kurs jogi z YT, a może ćwiczysz na abonament?

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam