Codzienność

Codzienność

sobota, 3 sierpnia 2019

sobota

Dziś praca będzie tylko na portalach z wróżbami. Poza tym relaks i tylko zajęcia z gatunku bardzo ulubionych. Wróżby do tego zaliczam i szkice i czytanie. Kusi mnie spacer, ale nie wiem jeszcze czy ulegnę. Za tym jak za każdym ruchem już nie przepadam niestety i to widać po mojej wadze...:( Od kilku dni jednak czuję się lżejsza, a i waga trochę spadla. Dieta mi nie dokucza i nawet z przyjemnością zupy gotuję. Krzysiek tez je, ale oprócz tego napycha sie słodyczami, a konkretnie ciastkami i chlebem. Jemu kiedyś udalo się schudnąć ze 100 kg do 83 i wagę trzyma mimo, że nie uwaza na to co je. Też bym tak chciała i mu zazdroszczę, bo moja ciągle skacze.

Komorka w ktorej mialy być kury nadaje się do rozbiorki. Może w tym roku to Sebastian zrobi. Budować nowej nie zamierzam. Mam jeszcze jedną komórkę w ktorej by mogly być, ale mama nie chce drobiu blisko domu. Na razie temat kur i kaczek odwieszam na hak, ale może do niego wrócę. Nie wiem co z warzywnikiem, bo zbiory są kiepskie. Nie wiem czy w skrzniach jest sens warzywnik zrobić, skoro Krzysiek nie chce. Do niego należy podlewanie i musi wyrazić zgodę.

Trwają żniwa. Gdy się skończą lato będzie powoli odchodzilo. U mnie teraz tego nie widać i dlatego tęsknię za wsią. Na wsi bardziej widać zminę pór roku. U mnie nikt juz pól nie uprawia. Wszędzie ugory zarośnięte nawlocią i dzikimi malinami. Uprawialy pole jeszcze osoby z pokolenia mojej babci. Na całej ulicy nikt nie hoduje już zwierzat. W trzech domach jest drób. Jeszcze kilka lat temu sąsiedzi mieli kozy, a kilkanaście lat temu sąsiad wypasał za moim domem krowy. Brak mi tego klimatu. Po miejsku się zrobiło. Mieszczuchy domy pobudowali obok i wprowadzaja swoje zwyczaje tak mi obce.2 komentarze:

  1. Sarenka przeurocza, masz rację, na wsi widać każdą zmianę pory roku... Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Agatko namawiam Cię na spacery . Ruch w połączeniu z dietą sprawi , że waga szybciej spadnie. Pozdrawiam serdecznie. 🍎🍒☺

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam