Codzienność

Codzienność

wtorek, 12 czerwca 2018

wtorek

Ostatnio wpadły mi w oko cudne sukienki. Są bardzo tanie, ale problem z nimi jest taki, że są szyte z fatalnych tkanin. Mimo to chyba jedną lub dwie kupię gdy schudnę, jeśli podobnego wykroju nie zdobędę. Myślę o tym by sukienki uszyć, bo fasony są bardzo proste. Lubie sukienki luźne typu worek. Ewentualnie odcinane pod biustem. Muszą być z naturalnych tkanin lub z małą domieszką syntetyku i wygodne. Moda jest nieistotna. Gdybym wykroje już miała tobym sukienki szyła. Kiedyś sporo ciuchów szyłam, bo nic w sklepach nie było. Szyłam nawet spodnie, żakiety i kostiumy kąpielowe bikini.
Gość przyjechał niespodziewanie wczoraj i jest:). Spędzam czas przyjemnie. Pojutrze Krzysiek ma wolne to pójdą sprzątać na strychu. Trzeba rzeczy przenieść znad kuchni i łazienki, bo chcę całą podłogę pokryć grubą warstwą waty szklanej. To ociepli strop. Nad pokojami wata jest i temperatura w pokojach jest w zimie o wiele wyższa niż w kuchni. Też tyle chce mieć w kuchni i w łazience. Przed położeniem wełny w pokojach w umiarkowane mrozy rano było 5 stopni. Teraz w sypialni bez ogrzewania jest 10, a w dziennym około 15.
Dziś może potnie stare meble drewniane, bo przywiózł piłę. Będą do palenia. Może też co innego zrobi. Ma powiesić półkę w kuchni nad drzwiami. Będą na niej stały ikony. Ma też zamurować dziurę do komina po piecu. Ma zrobić zasuwkę i może ławeczkę do mnie do kuchni. Ma skosić trawę, ale to później gdy już kosę kupię. Po kosę jedziemy jutro. Miał pomóc przy opryskach chwastów, ale zapowiadają deszcze. Następnym razem planuje przyjechać w połowie września. Wtedy będzie wycinanie drzew i chaszczy w sadzie. Do tego czasu muszę kupić  nową piłę.

10 komentarzy:

 1. Mnie też się podobają takie sukienki. Sęk w tym że dobrze wyglądają tylko na chudzielcach bez biustu. Tak więc dla mnie odpadają.

  OdpowiedzUsuń
 2. tak,to sa sukienki dla chudzielców,wyłącznie dla wysokich:)
  Ale ładne są:)
  Ulka

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie , że masz takiego pomocnika. Wszystkie sukienki są piękne . Masz w czym wybierać. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można pryskać chwasty, tylko czas wchłaniania przez chwasty po oprysku, musi być minimum 6 godzin do opadów. Obserwuj pogodę na "pogoda norweska" - wpisz najbliższą większą miejscowość i wstrzel się w bezopadowy czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sukienki są rzeczywiście fajne, ale podejrzewam, że jak większy biust to fatalnie układają się z przodu /sama mam z tym problem/, najlepsze sukienki to z talią pod biustem. Na kobiecie trochę puszystej wtedy cudownie się układają. Zazdroszczę pomocnika do domowych i ogrodowych prac..pozdrawiam serdecznie - Aga

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedziny i komentarze..pozdrawiam